Galaxy A8s Ekrana Gömülü Kamera ile Geliyor

Galaxy A8s Ekrana Gömülü Kamera ile Geliyor!

Her geçen gün çentik tasarımlı akıllı telefonlara bir yenisi daha ekleniyor. Çentik tasarım ailesinin yeni üyesi ise internete sızan görüntüleri ile Samsung Galaxy A8s. Modelin en dikkat çeken özelliği ön kamerasının ekrana gömülü olması.

Samsung Galaxy A8s İlk Sızan Görüntüleri

Son dönemlerde çentikli tasarımı ile pek çok model pazara girerken bazıları girme hazırlığında. Telefon üreticileri özellikle son modellerinde bu tasarıma önem veriyor olacak ki üretilen her modelde çentik görmek mümkün. Bunlardan biri de Samsung aracılığı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Markanın sızan fotoğraflarına göre yakın zaman içerisinde piyasaya sürmeyi planladığı akıllı telefon Galaxy A8s. Modelde farklılık yaratan ön kameranın ekrana gömülü olması. Çentikli tasarımın yanında bu yeni özellik Samsung’un artık üreteceği modeller de aynı tasarımı kullanacağını düşündürmüyor değil.

Çentik tasarımın öncüsü Apple olarak görülüyor, ancak Samsung’un bu modelinde çentik yanında gömülü bir kamera karşımıza çıkıyor. Samsung’un Infinity Display olarak adlandırdığı çentikli tasarım Galaxy A8’le de ön plana çıktı. Şimdi ise buna bir de ekrana gömülü bir ön kamera ekledi. Ayrıca ekrana gömülü olan kameraların her biri Samsung’un yeni modelleri ile karşımıza çıkacak. Bu kameralar ise Infinity-U, Infinity-V, Infinity-0 ve New Infinity olarak adlandırılıyor. Samsung Galaxy A8s’in sızan görüntülerinde Infinity-U kamera olduğu gözlerden kaçmadı.

Diğer yandan yeni Galaxy A8sakıllı telefonun Snapdragon 710 işlemciile gelmesi beklenirken 2019 CES etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Fiyatı konusunda net bilgiler olmadığı için bu konuda henüz bir şey söylemek zor.

Akıllı Telefonlarda Çentikli Tasarı Nedir?

Çentikli tasarı aslında mobil telefonlara yeni bir bakış açısı olarak karşımıza çıkıyor. Genel itibari ile açıklamaya çalışırsak çentikli tasarıma sahip telefonların ekranlarında kullanıcı deneyimi daha da fazla artıyor. Yani kullanıcıların telefonun ön yüzünde daha geniş bir ekran kullanmasına olanak sağlıyor. Apple iPhone modelleri ile trend olmaya başlayan bu akım daha sonra diğer telefon üreticilerine de ilham vermeye başladı. Şu anda pek çok akıllı telefonun çentikli tasarım ile çıktığını siz de görebilirsiniz. Ayrıca tasarımsal açıdan hoş olduklarını da söylememek yanlış olur.

Galaxy A8s Ekrana Gömülü Kamera ile Geliyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s