Reklam Engelleyici IRL Glasses Gözlük

Reklam Engelleyici IRL Glasses Gözlük

Sosyal hayat teknolojinin de etkisiyle reklam endüstrisini artık sokaklara kadar taşımış durumda. Herkesin ev dışında bir sosyal yaşamı ve ister istemez evin dışında geçirdiğimiz zamanlar oluyor. Bu zaman çerçevesinde sokaklarda bulunan dev ekranlarda pek çok reklam yayınlanıyor ve üreticiler bu şekilde dikkatimizi çekmeye çalışıyor. Ancak bazen dev ekranların yoğunluğu ve her yerden bir reklam çıkması çekilmez hale gelebiliyor. İşte burada devreye teknolojinin yeni harikası IRL Glassesgözlük giriyor. Bu gözlük ne işe mi yarıyor? gelin yakından inceleyelim.

IRL Glasses Gözlük Özellikleri

En popüler bağış platformlarından biri olan Kickstarter ile yola çıkan gözlük üreticileri, ilk olarak 25 bin dolar hedefiyle çıktıkları bağış toplama girişimlerinde gösterilen yoğun ilgi nedeniyle 140 bin dolar seviyelerine kadar çıkıyorlar. Tam olarak 2030 kişinin bağış yaptığı gözlük, dijital platformları sosyal yaşamları içerisinde istemeyenler tarafından büyük ilgi görmüş. Bunun ardından ise bir an da popüler hale gelen gözlük, herkes tarafından ilgi görmeye başlamış.

Standart bir güneş gözlüğünden farksız olan IRL Glasses gözlük, her ne kadar bir güneş gözlüğüne benze de onu farklı kılan teknolojik bir özelliği var. Polarize lesnlere sahip olan IRLS Glasses gözlük, sahip olduğu bu teknoloji ile sokaklarda bulunan dev ekranlardaki reklamları engelliyor. Bunu polarize lenslerine entegre edilen özel teknoloji sayesinde yapıyor. Lensler üzerinde nasıl bir teknolojinin kullanıldığı açıklanmamış, ancak LCD ve LED ekranlar üzerinde karartma uyguladığına göre muhtemelen bu ekranların yaydığı ışık frekansının ortamda kırılmasını ve gözlere ulaşmamasını sağlayarak bunu gerçekleştiriyorlar.

IRL Glasses gözlüğün çalışma mantığı tamamen ekran kapatma üzerine oturtulmuş. Yani siz sokakta yürürken her zaman karşılaştığınız LED ya da LCD’lerin ekranlarını karartıyor ve bu sayede reklamları görmemiş oluyorsunuz. Reklamların yanı sıra dev ekranlardan yansıyan yüksek ışığa maruz kalmıyor ve rahatsız edici bu durumdan kolaylıkla kurtuluyorsunuz.

Diğer yandan gözlük, reklam ekranları dışında kalan her şeyi normal bir gözlükte olduğu gibi rahatça gösteriyor. Yolda yürürken ekranlar dışında başka bir alanı karartmadığından normal bir görüş sağlıyor.

Tüm bu özelliklerinin yanında bu teknolojik ürünün henüz sadece LED ve LCD ekranlarda karartma uyguladığını söylemeliyiz. Çünkü IRL GlassesOLED, bilgisayar ve telefon gibi ekranlarda aynı işlevi görmüyor.

Gözlüğü kullananlar IRL Glasses için gerçek hayatın reklam engelleyici adlandırmasını yapıyorlar. Ayrıca sokaklarda yürürken ilgilendikleri işlere daha rahat konsantre olduklarını ifade ediyorlar.

Reklam Engelleyici IRL Glasses Gözlük

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s